Her yerde kullanılabilen rulo çatı sistemi açılır kapanır tavan olarak adlandırılabilir. Katlandığında toplama işlemi olan bir uygulama sayesinde dış ortamınızı gerektiği gibi iç ortama dönüştürebilirsiniz. Sistemin panelinin asıl görevi güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmaktır. Panelin kolay temizlenmesi için katlama hareketi  önemli bir ayrıcalıktır. Her renkte yapılabilen uygulama sayesinde uzun süre dayanacak ve kullanımı rahat olacaktır. Alaçatı Rolling Roof Tente Pergola sistem kötü havalarda açık olarak kapatılır ancak özel profili sayesinde mekânın veya binanın etrafındaki insanlar yağıştan etkilenmeden güvenli bir şekilde yaşamaya devam edebilirler. Bulunduğu ortama şık ve estetik bir görünüm katar ve geniş bir alan sağlar.

Rolling Roof Tente Çatı Sisteminin Özellikleri

Kullanıldığı ortama estetik ve şık bir görünüm kazandıran çatı kaplama sistemi, benzersiz mobilite sistemi sayesinde farklı mekanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Tüm hava koşullarının etkilerine karşı koruma sağlayan paneller, yalıtım sayesinde her mevsim istenilen konforu sağlar.

Uygulama alanına göre birçok avantaj sunan  Alaçatı Rolling Roof Tente Pergola tente  çatı sistemi, yağmurun ortasında odayı havalandırmak için açılabilir. Her türlü hava koşulunda maksimum verim sağlayan sistem sayesinde her  alanda güvende kalabilirsiniz. Geleneksel panjur sistemlerine göre çalışan modeller, gerektiğinde içeriden kolayca temizlenebilir.

Rolling Roof Tente Çatı Pergolanın Sağladığı Faydalar

Elektrik sistemi olduğu için elektrik kullanımına gerek yoktur.  Uzaktan kumanda ile saniyeler içinde açıp kapatabilirsiniz. Mevsime göre iç/dış ortam oluşturabilirsiniz.

Alaçatı Rolling Roof Tente Pergola mükemmel koruma sağlar ve olası kötü hava koşullarına dayanıklıdır. Kapatma işlemi cam ve çeşitli malzemeler ile yapıldığından aydınlatma sorunu yaşanmaz ve enerji tasarrufu sağlanır. Bu, işletme sahibinin müşterilerinin potansiyelini artırmaya yardımcı olur.

ALAÇATI ROLLİNG ROOF, ROLLİNG ROOF ALAÇATI, ALAÇATI ROLLİNG ROOF PERGOLA, ALAÇATI ROLLİNG ROOF TENTE, ROLLİNG ROOF PERGOLA ALAÇATI, ROLLİNG ROOF TENTE ALAÇATI

Geri Çekilebilir Çatı Tentesi Nasıl Çalışır?

Pergola tente paneli kendi ekseni etrafında dönerek kapanır ancak kontrollü bir şekilde açılıp istenilen pozisyonda durdurulabilir. İstenilen eğimde tutulabilen paneller her türlü hava koşulunda ortamın havalandırılmasını sağlar. Çeşitli büyüklükteki odalar için özel olarak oluşturulmuş bir sistem sayesinde teras, sera, kafe veya ofis alanınızda yeni ve konforlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Alaçatı Rolling Roof Tente Pergola yedek parça ve onarım garantili, tente çatı sistemi gerektiğinde led ışıklar ile komple bir görünüm sağlayabilir. Geniş bir balkon veya çatı katında kullanıldığında evin içini genişletir ve yeni bir yaşam alanında konforlu vakit geçirmenizi sağlar. Farklı ihtiyaçlar için özel olarak hazırlanmış bir sistem, temiz havadan en iyi şekilde yararlanmak isteyen herkes için ideal  çözüm  olarak kabul edilebilir. Ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve iklimsel etkiler için  ideal olan rolling roof tente paneli, soğuk bölgelerde doğanın tadını çıkarırken konforlu bir  yaşam alanı yaratmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Rolling Roof Tente Kayar Çatı Sistemi Teknik Verileri

Pergolanın tente sistemi, dünyadaki diğer güneş tente sistemlerinin bir araya getiremeyeceği katlama ve toplama kabiliyeti sağlar. Sarmal çatı sisteminin tavan örtüsü olarak kullanılan 38 cm genişliğindeki panel her bir eksen etrafında dönerek katlanma hareketi gerçekleştirir. Katlama işlemi tamamlandığında, tamamen açık bir tavan alanı oluşturmak için alüminyum paneller geri çekilir. Alaçatı Rolling Roof Tente Pergola çatı tente sisteminde kullanılan alüminyum panel duvar kalınlığı 2mm, ana profil duvar kalınlığı 4mm ve üst ray profili 5mm alüminyum malzemedir.

Rolling Roof Tente Nasıl Çalışır?

Sarmal tavan sunroof sistemi drenaj mantığı ile çalışmaktadır. Alüminyum levha üzerindeki çökeltiler, levha üzerindeki akış ile ana akış profiline aktarılır ve ana akış profilinden dış alana yönlendirilir. Suyun girmeyeceğine dair bir garanti var. Rulo çatı sistemi, çelik destek yapısı olmadan kurulur.  Her türlü iç aydınlatma ve ısıtma sistemi, açılır tavanlı açılır tavan sistemlerine uyarlanabilir. Bu sistem 8m’ye kadar tek ünite olarak üretilebilmektedir. Daha uzun bir boyuta sahip birden fazla birim oluşturmak istiyorsanız, uzunluk sınırı yoktur. Yağmur yağdığında odadaki havayı tazelemek için panel bir dereceye kadar açılır ve içeriye su girmesini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Açılır tavan sisteminin hareketi, 120Nm tork 425W ve 300Nm tork 880W olmak üzere iki ayrı motor tarafından tahrik edilir. Alaçatı Rolling Roof Tente Pergola sistemin güvenliği, harekete duyarlı anahtarlar ile garanti edilmektedir. Açılır tavan sistemi her türlü dengesiz ortamda çalışır ve destek ayakları sayesinde kendi kendini dengeler. Sistem %5 eğim ile çalışmaktadır. 50 m² alana kadar tek bir ünite inşa edilebilir. Kullanılan tüm profiller ve aksesuarlar paslanma yapmaz. Taşıyıcı profil olarak 100*100*4mm ve 60*120*4mm kutu ayaklar kullanılmaktadır. Sistem yedek parçaları 2 yıl garantilidir (kullanımdan kaynaklanan sorunlar hariç). Tüm tente ihtiyaçlarınızda güler yüzlü ve kaliteli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.